AKO Electromecanica, 25 Yılı aşkın süredir yeni fikirler... AKO, elektrik-elektronik bileşenlerin tasarım ve üretimin yanı sıra ısıtıcı kablo rezistansların üretimi üzerine uzmanlaşmış bir firmadır.Misyonumuz, endüstriyel soğutma, yapı ve proses endüstrisi pazarında geniş ürün çeşitliliğimiz ve servislerimizle ilk sırada olmaktır. 300.000 ürün, 500 proje, her yıl binlerce yeni ürün üretimi… Ürünlerimizin çeşitliliği 4 ana gruba ayrılır, *Dijital kontrol cihazları-ısıtma/soğutma, kontrol ve veri kayıt*Kendinden ayarlı –sabit watajlı ısıtıcı kablo rezistanslar, aksesuarları*Sıvı seviye kontrol sensörleri ve ölçüm cihazları*Alarmlar, dedektörler, zamanlayıcılar, kasalar..
1918 yılında kurulan dorin ilk olarak sıvı pompaları, hava kompresörleri, takım tezgahları gibi ürünler üretmiştir. 1932 yılında soğutma kompresörleri ve sistemleri imalatına geçen Dorin , 1957 yılı itibari ile de yarı hermetik kompresörler üzerine yoğunlaşmıştır.Bugün Dorin iç pazarın ihtiyaçlarını karşılamak için 0.4 beygir ve 150 beygir arasında değişen 70 tip yarı hermetik kompresör üretmektedir. Verimlilik , güvenirlilik ve sağlamlık üzerine hassasiyetle eğilen Dorin, 2000 li yılların ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli kendini geliştirmektedir.
4 Kutuplu fan motorları üretiminde Dünya lideri olan ELCO aynı zamanda PSC ve ECM türü fan motoru üretiminde de Avrupanın en önemli üreticisidir.Bugün ELCO markası 80 ülke de faaliyet göstermektedir ve yıllık 8.5 milyonu aşan bir üretime sahiptir.1946 yılında kurulan ELCO hem rekabetçi fiyat anlayışını hemde kaliteli üretim prensibini geçen bunca yıla rağmen değiştirmemiştir.
Errecinque 1981 yılından bu yana termoplastik ve kauçuk hortumlar üzerine çalışan öncü bir firmadır.İtalya da özellikle otomotiv sektörü başta olmak üzere birçok tedarikçiye hortum üretimi yapmaktadır.Kalıpdan çekilmiş, oluklu,darbeye dayanıklı termoplastik hortum,alçak, orta ve yüksek basınç hortumları üzerinde uzmanlaşan Errecinque bu ürün yelpazesi ile yalnız otomotiv değil, soğutmanın da dahil olduğu birçok sektörün ihtiyaçlarını karşılamaktadır.Plastik malzemeleri işlemesindeki geçmişten gelen 25 yıllık sağlam ve güvenilir tecrübesiyle firma üretim hatlarını büyütmüş ve klima & endüstriyel soğutma alanlarında da üretimini genişletmiştir. EN 1736 ve EN 378 Avrupa kalite normlarıyla uyumlu olarak üretimlerini sürdürmektedir.Errecinque sahip olduğu tecrübe ve teknoloji ile plastik ve kauçuk hortum üretiminede ağırlık vermiştir.
RDM (Resource Data Management) Firması, soğutma endüstrisi ve tüm binalar için kontrol sistemleri tasarımını ve üretimini gerçekleştirmektedir. Bu sistemler için gerekli donanımlar(hardware)ve yazılımlar(software), ileri teknoloji ve donanım kullanan tecrübeli tasarım ekibi tarafından Glasgow şehrinde geliştirilmektedir. Üretim yelpazesindeki tüm ürünler, esnek, kalite güvenirliği tam, ihtiyaca göre yapılandırabilen kontrolörler olup, kullanıcıya, verilere çabuk ulaşım sağlayan ve enerji tasarrufu yaptıran, montajı kolay, uzun ömürlü ürünlerdir.
Kalitesi ve teknolojik değeri yüksek ürünler ile daima yeni çözümler üreten, SELPRO® İtalya firması, endüstriyel ve ticari uygulamalar için monofaze ve trifaze, senkron asenkron elektrik motorlar için Fan Hız Kontrolörleri ile HVAC & SOĞUTMA sektörlerinde, makine üreticileri için ideal bir çözüm ortağı olarak, verimli gücün algoritma yönetiminde, gelişmiş bir nitelikte tamamlayıcı ve düzenleyici olarak kullanıldığı, "Akıllı Enerji Tasarrufu - Intelligent Energy Saving (IES)” & "Klima Sinerji - Clima Sinergy (CLS)” sistemi ile soğutma&havalandırma ünitelerinin verimliliğini artırırken, kompresörün enerji tüketimini azaltmaktadır. (-27%).

SELPRO® firmasının "IES” ve "CLS” çözümleri ve Aday İklimlendirme bilgi birikimi ile endüstriyel ve ticari soğutma ve Klima sektörünün, Fan Hız kontrolü alanındaki ihtiyaçlarını, hızlı ve esnek bir şekilde karşılamayı hedeflemektedir.
Aydınlatma alanında pek çok sahada uygulama yeri bulunan LED aydınlatma sistemleri dünyada FRIGOLED markasıyla ilk kez soğuk depo sektöründe de kullanılmaya basladı. Nemli ve Soğuk ortamların diğer aydınlatma sistemlerine verdiği negatif etkiler LED aydınlatmaya çalışma ömrünün uzaması olarak pozitif katkı sağlamaktadır. Ayrıntılı bilgi ürünler sayfasındadır.
Türkiye Soğutma ve İklimlendirme Sektörünün hak ettiği seviyelere ulaşabilmesi için üzerine düşen tüm görevleri yapmaya hazır olan İDEAL SOĞUTMA ailesi, öncelikli hedefini sektöre kaliteyi uygun maliyetle sunmak olarak belirlemiştir. 
Firmanın ticari markası olan i-cold logolu ürünler ile iç pazar taleplerinin yanında, dış pazarlarda da aktif rol almayı hedeflemektedir.
Tecumseh ürünleri soğutma sektöründe ürün yeniliği, kalitesi ve müşteriye verdiği güven anlamında kendini daima geliştirmesi ile ünlüdür. Yenilikçi ruhu ve üstün performanslı ürünleri sayesinde her geçen gün Tecumseh ürünlerine olan ilgi daha da artmaktadır. Tecumseh tam anlamıyla milyonlarca insanın hayatını dokunmaktadır.
Wang R&ACE soğutma ve iklim-kontrol ekipmanları dünyasında genç ve dinamik bir kuruluştur.HVACR sektörüne yeni katılmasına rağmen, Orta Doğu ve Doğu Avrupa'da şimdiden adını duyurmaya başlamıştır.Wang yenilikçi ürün ve etkin çözümler geliştirmek için gücünü tecrübeli ve girişimci kurucularından alıyor. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve zekice çözümlemeler sunabilmek için Wang R&ACE herzaman takım ruhu ile hareket etmektedir.