Kalitesi ve teknolojik değeri yüksek ürünler ile daima yeni çözümler üreten, SELPRO® İtalya firması, endüstriyel ve ticari uygulamalar için monofaze ve trifaze, senkron asenkron elektrik motorlar için Fan Hız Kontrolörleri ile HVAC & SOĞUTMA sektörlerinde, makine üreticileri için ideal bir çözüm ortağı olarak, verimli gücün algoritma yönetiminde, gelişmiş bir nitelikte tamamlayıcı ve düzenleyici olarak kullanıldığı, "Akıllı Enerji Tasarrufu - Intelligent Energy Saving (IES)” & "Klima Sinerji - Clima Sinergy (CLS)” sistemi ile soğutma&havalandırma ünitelerinin verimliliğini artırırken, kompresörün enerji tüketimini azaltmaktadır. (-27%).

SELPRO® firmasının "IES” ve "CLS” çözümleri ve Aday İklimlendirme bilgi birikimi ile endüstriyel ve ticari soğutma ve Klima sektörünün, Fan Hız kontrolü alanındaki ihtiyaçlarını, hızlı ve esnek bir şekilde karşılamayı hedeflemektedir.

DRV112

Kullanıcı dostu DRV100 serisi fan hız regülatörü, 0-10V/Gnd giriş kontaktına uygulanan 0-10Vdc’nin (Volt Direkt Akım) bir işlevi olarak, çıkış voltajının regülasyonunu yapmak için, faz kesme ilkesini kullanan, tek fazlı elektronik voltaj regülatörleridir. Bu şekilde, VAC fanlarının %0’dan %100’e kadar sürekli ve kademesiz regülasyonu elde edilebilmektedir. 0-10Vdc çalışma sinyali uygulanması ile, yük değişikliklerindeki aktif voltaj sabit bir VAC değerine dönüşür.
Devamını Oku

TRIPLEONE

Triple-ONE, kullanıcı dostu serisi ekipmanlar, girişlere uygulanan üç adet AÇIK-KAPALI kontaktın bir işlevi olarak düzenleyiciyi (trimmer) %0 ile %100 arasında ayarlarak aktif çıkış voltajını kontrol etmek için faz kesme ilkesini kulanan, tek fazlı elektronik voltaj regülatörleridir. Bu şekilde, VAC fanlarında dört kademe elde edilebilmektedir. KAPALI - MIN - ORTA - %100

Üç adet AÇIK-KAPALI kontaktın (örn. manuel, °C ya da bar şalterleri) uygulanması ile, düzenleyici (trimmer) hızı 1 & 2 olarak ayarlanarak yük değişikliklerindeki aktif voltaj sabit bir VAC değerine dönüştürülür. Regülatörler, fanlara, pompalara, mikserlere, karıştırıcılara, vs. bağlı asenkron motorların (F sınıfı, faz kesme reglasyonuna uyumlu) kontrol edilmesi için tasarlanmıştır. Regülatörler, EMC filtre ve ani voltaj hareketlerine karşı koruma amacıyla güç kaynağında çift dahili varistör ile donatılmıştır. Faz kesme kontrolü ile kullanılacak motorların (F sınıfı ve aşağı akışlı/deflux) uygun olması önerilir.

Devamını Oku

VTM300

VTM serisi üç-fazlı regülatörler, IP55 seviyesi GW PLAST mahfaza içinde Vetronitemesnet üzerine yerleştirilmektedir. Kontrol bölümü, tablonun üst kısmında, güç bölümü ise alt kısmında bulunur.
Kontrol bölümünde, M3 ve M4 terminal tablolarına ek olarak, regülasyon, bağlantı ve sinyal cihazları bulunur. Fan hızı, dönüştürücü (transducer) ya daSensör ile ölçülen PB oranlı bantı dahilinde kontrol edilerek, değiştirilir . Giriş değeri artıkça, çıkış değeri artar. Ayar noktası (Set Point), oransalbantın merkezindedir.
Devamını Oku

VTS300

VTS serisi üç-fazlı regülatörler, IP55 seviyesi GW PLAST mahfaza içinde Vetronitemesnet üzerine yerleştirilmektedir. Kontrol bölümü, tablonun üst kısmında, güç bölümü ise alt kısmında bulunur.
Kontrol bölümünde, M3 ve M4 terminal tablolarına ek olarak, regülasyon, bağlantı ve sinyal cihazları bulunur. Fan hızı komutu, girişten elde edilen komut sinyaline göre değişir. Giriş değeri artıkça, çıkış değeri artar.
Devamını Oku