RDM

RDM (Resource Data Management) Firması, soğutma endüstrisi ve tüm binalar için kontrol sistemleri tasarımını ve üretimini gerçekleştirmektedir. Bu sistemler için gerekli donanımlar(hardware)ve yazılımlar(software), ileri teknoloji ve donanım kullanan tecrübeli tasarım ekibi tarafından Glasgow şehrinde geliştirilmektedir. Üretim yelpazesindeki tüm ürünler, esnek, kalite güvenirliği tam, ihtiyaca göre yapılandırılabilen kontrolörler olup, kullanıcıya, verilere çabuk ulaşım sağlayan ve enerji tasarrufu yaptıran, montajı kolay, uzun ömürlü ürünlerdir.

DATA MANAGER

RDM (Resource Data Management) ürün grubu ADAY İKLİMLENDİRME VE SOĞUTMA A.Ş. güvencesiyle Türkiye soğutma sektörüne sunulmaktadır. Data Manager, RDM Mercury ve üçüncü parti kontrol ve izleme donanımlarıyla kullanılmak üzere tasarlanmış çok yönlü bir Grafik Kullanıcı ara yüzüdür. Standart ünitede sıcaklık probu, tesis ya da buz çözme ve 4 volt serbest röle olarak ayarlanabilecek şekilde 12 giriş bulunmaktadır.
Devamını Oku

PLANT CONTROLLER-PR0600

Mercury Tesis Denetleyici Grup ve/veya Kondenser kontrolü için geliştirilmiş çok yönlü bir denetleyicidir. Kompresör, yükleyici, trim kompresör ve fanlar için ayarlanabilen 12 röle çıkışı bulunmaktadır. Grup ya da Kondenser bölüm girişi ve genel alarm olarak atanabilecek 12 dijital giriş bulunmaktadır. Basınç transdüserleri için üç (4-20mA veya 0-10Vdc) giriş, kontrol amaçlı 2 giriş ve 1 monitör bulunmaktadır. Üç girişten alınan basınç değerleri Data Manager IP ağında yayınlanarak RDM Mercury Anahtarı (PR0018-PHI) tarafından kullanılabilir
Devamını Oku

PR0609

Kontrolörü; Grup /Kondenser denetimini cok basit ve kolay bir bicimde yapmak icin tasarlanmistir. Kontrolörün kurulumunun (setup) ve kontrolünün yapilabilmesi için uzerinde ekrani yerlesiktir. Bu kontrolörde; standby rölede dahil olmak uzere Grup/Kondenser kontrolü yapmak icin kompresor, yükleyici, kondenser fanlarinida calistirmak icin 12 adet röle cikisi bulunmaktadir.
Devamını Oku

PR0711

Bu denetleyicinin temel kullanım alanı ticari tip soğutucu dolaplar ve soğuk odalardır. Sıcaklık probu girişlerindeki değere bağlı olarak evaporatör valfini (LLV ya da EEV) açar. Işık, fan, emme valfi, trim ısıtıcıları ve buz çözme kontrolünü sağlayan çıkışları bulunmaktadır. Denetleyicide "darbeli trim ısıtıcısı” parametresi gibi enerji tasarrufu dahil olmak üzere birçok özellik (bkz. parametreler) bulunmaktadır.
Devamını Oku

RDM-SUPERMARKET

Çok dar marjlar nedeniyle daha iyi alternatiflerin olmasına rağmen, gıda perakendecilerinin işlerin kabul edilebilir düzeyde yapılmasını sağlayan donanım ve teknolojide değişiklik yapmak istemedikleri konusundaki yaygın kanaat doğru değildir. Bu durum süpermarketlerde büyük yer işgal eden ve enerjinin yarısını tüketen soğutulmuş ve dondurulmuş reyonlarla işini yapan sistemlerin bazıları için geçerli olmaya devam eder.
Devamını Oku